Kurs weekendowy

Kurs weekendowy – przebieg krok po kroku

Uczestnicy kursów weekendowych biorą udział w stacjonarnym szkoleniu teoretycznym, które odbywa się w naszej sali wykładowej najczęściej: w piątek 15-21, sobotę 9.30-17 i niedziele 9-17 czyli przez jeden weekend. 

Zajęcia praktyczne odbywają się od poniedziałku  do soboty (w niedziele instruktorzy nie pracują).

Kurs składa się z 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i 30 godzin zegarowych jazd praktycznych.

Każdy kursant, otrzyma materiały dydaktyczne – dostęp do państwowej bazy testów egzaminacyjnych. Poza tym w cenie jest już egzamin wewnętrzny oraz profesjonalne zajęcia z pomocy przedmedycznej.

Przebieg kursu weekendowego:

 • Wstępnie zarezerwuj termin zajęć teoretycznych na kursie weekendowym. Ilość miejsc w sali wykładowej jest ograniczona, a rezerwację zawsze możesz zmienić lub odwołać.
 • Teraz badania lekarskie na prawo jazdy niezbędne do wyrobienia numeru PKK.
 • Masz orzeczenie lekarskie i jedno zdjęcie? Zrób Profil Kandydata na Kierowcę, udaj się do swojego urzędu miasta, gminy, dzielnicy, najszybciej będzie względem miejsca zameldowania. Jeżeli nie masz skończonych 18 lat do urzędu idź z opiekunem prawnym, który wyrazi zgodę na udział w kursie. Musisz mieć skończone minimum 17 lat i 9 miesięcy (od tego wieku możesz wyrobić PKK i zacząć kurs prawa jazdy).
 • Zrobiłeś/aś PKK to prześlij nam ten numer przez formularz rejestracyjny, najpóźniej do piątku godz.13.00 w którym rozpoczynają się zajęcia teoretyczne. Jeżeli nie zdążysz zapraszamy na kolejny termin kursu weekendowego lub wybierz inny rodzaj części teoretycznej (online live, e-learning, eksternistycznie, można je zacząć w dowolnym momencie).
 • Przesłałeś/aś PKK to zapraszamy na teorię, piątek o godz. 15.00-21.00, sobota godz. 9.30-17.00 i niedziela godz. 9.00-17.00. 
 • Wpłata pierwszej raty w wysokości 800 zł. będzie wymagana w sobotę na zajęciach, gdy będzie sekretarka. Wtedy otrzymasz materiały szkoleniowe, podpiszesz umowę. W piątek będzie tylko wykładowca który, nie przyjmuje pieniędzy. Jeżeli wolisz zrób przelew I-szej raty w kwocie 800 zł. na nasze konto mBank 78 1140 2004 0000 3702 7462 2688 w tytule podaj swoje „imię i nazwisko oraz rodzaj kursu”. 
 • W niedzielę zabierzesz kartę zajęć, z którą później zgłosisz się na pierwsze jazdy do instruktora.
 • Teraz inicjatywa leży po Twojej stronie. Jak najszybciej poćwicz na testach i zdaj teorię państwową w WORD zapisy na egzamin tutaj https://info-car.pl/infocar/konto/word/word.html Po zdaniu teorii WORD ma 3 dni na zwolnienie Twojego PKK.
 • Zdałeś/aś państwowy egzamin teoretyczny w WORD, poinformuj nas mailem podając datę zdania teorii. 
 • Teraz zgodnie z umową, dopłać pozostałą część opłaty za kurs, najlepiej przelewem. Jeżeli wolisz osobiście w biurze, to tylko w czwartki po południu i soboty rano. Jeżeli masz konto w tym samym banku, Twój przelew przyjdzie od razu, jeżeli w innym może iść 1-2 dni, lub wyślij przelew ekspresowy.
 • Gdy wpłyną Twoje pieniądze na nasze konto, wyślemy Ci SMS-em numer telefonu do instruktora z którym umawiasz się na 30 godzin jazd, zakończonych egzaminem wewnętrznym praktycznym. 
 • Pozostaje tylko dostarczyć do biura kartę zajęć, arkusz egzaminu wewnętrznego i poczekać do 3 dni na zaktualizowanie Twojego PKK, o czym zostaniesz poinformowany/a mailem.
 • Po aktualizacji PKK możesz zapisać się na państwowy egzamin praktyczny w WORD zapisy internetowe tutaj. 
 • Ile czasu potrzebujesz na zrealizowanie zajęć praktycznych? Zależy To od Twojej dyspozycyjności i wolnego grafika instruktora. W sezonie zimowym z pewnością jazdy będą bardzo często, w letnim jest największe obłożenie kursantami i może być już trudniej umawiać się na kolejne zajęcia (średnio 1,5-3 miesiące). Jeżeli zależy Ci na bardzo szybkim tempie wybierz droższy kurs ekspresowy, wtedy jazdy planowane są z góry przed kursem, najczęściej u różnych instruktorów.