Kurs Online-Live

Kurs online live jest odpowiednikiem kursu z wykładami stacjonarnymi, czyli wykładowca prowadzi zajęcia na żywo. Różnica polega na tym, że nie siedzisz w sali wykładowej a w domu przed swoim komputerem. Na koniec są ćwiczenia, można zadawać pytania i aktywnie w nich uczestniczyć. Dodatkowym atutem jest możliwość powtórzenia sobie wykładu, gdybyś akurat nie mógł/a w nich uczestniczyć, albo po prostu była taka potrzeba.

Kurs online-live – jak to działa?

  • Zarezerwuj miejsce na kursie przesyłając formularz rejestracyjny. Jeżeli nie masz jeszcze PKK wpisz cyfrę jeden.
  • W celu wyrobienia Profilu Kandydata na Kierowcę konieczne będą badania lekarskie, zapisz się na badania tutaj. Podczas badań (ale tylko we czwartki i soboty – sekretarka przyjmująca w pozostałe dni nie jest upoważniona do odbioru pieniędzy i podpisania umowy) możesz wpłacić 1-szą ratę w kwocie 800 zł. opłaty za kurs, podpisać umowę a na SMS otrzymasz kod dostępu do kursu online-live.
  • Z uzyskanym orzeczeniem lekarskim i jednym zdjęciem, zgłaszasz się do swojego urzędu czyli Wydziału Komunikacji. Profil Kandydata na Kierowcę czyli PKK możesz wyrobić nie wcześniej niż mając 17lat i 9 miesięcy. Nie mając 18stu lat do urzędu idź z rodzicem.
  • Nie musisz czekać na pierwsze wykłady kursu online-live, gdyż wykłady odbywają się cyklicznie i najwyżej później wrócisz do tych których jeszcze nie przerobiłeś/aś. Ale oczywiście zaczynając od pierwszych będziesz mieć wszystko po kolei. Już podczas wykładów ćwicz na państwowej bazie testów egzaminacyjnych do której też otrzymasz dostęp.
  • Nauczyłeś/aś się teorii? Wspaniale. Teraz zapisz się na egzamin państwowy teoretyczny do WORD- zapisy tutaj.
  • Bezpośrednio po zdaniu teorii w WORD, ponownie prześlij nam formularz rejestracyjny tym razem podaj tam numer PKK i datę zdanego egzaminu.
  • Dopłać pozostałą część opłaty za kurs najłatwiej na nasze konto mBank 78 1140 2004 0000 3702 7462 2688 w tytule podaj swoje „imię i nazwisko – kurs online-live”, jeżeli posiadasz konto w tym samym banku przelew przyjdzie do nas natychmiast, jeżeli nie pewnie na następny dzień, lub osobiście w biurze.
  • Po otrzymaniu wpłaty prześlemy Ci numer telefonu do instruktora, z którym bezpośrednio umawiasz się na jazdy. Do wyjeżdżenia masz 30 godzin zegarowych, zakończone egzaminem wewnętrznym praktycznym.
  • Na koniec, pozostaje Ci zadzwonić do biura tel. 500322242 i umówić się na zwrot karty zajęć i arkusza przebiegu egzaminu wewnętrznego. Biuro ma 3 dni na zaktualizowanie Twojego PKK, o czym powiadomi Cię SMS-em i mailem. Od tej chwili możesz zapisać się na egzamin państwowy praktyczny w WORD.

Terminarz kursów online-live

Ile czasu trwa kurs online-live?

Jak przy większości kursów to zależy od Ciebie. Jak szybko zrobisz badania lekarskie, wyrobisz PKK. Natomiast sama teoria online-live trwa 2 tygodnie. Jeżeli chodzi o jazdy, będzie to zależeć od Twojej dyspozycyjności i okresu w jakim robisz kurs. Zimą instruktorzy mają przeważnie wolne grafiki jazd, a latem chętnych jest więcej, pojawiają się urlopy instruktorów itp.. Średnio kurs trwa około 1-3 miesiące. Jeżeli zależy Ci na jazdach w 2-3 tygodnie zapisz się na kurs ekspresowy.

Kurs online-live ważne sprawy

Umowa szkoleniowa przewiduje, że na skończenie kursu masz 6 miesięcy. Z całą pewnością kurs tyle czasu trwać nie powinien, ale my gwarantujemy Ci że w tym czasie jesteśmy do Twojej dyspozycji, później umowa wygasa a niezrealizowana część szkolenia przepada. Oczywiście kurs można dokończyć, ale trzeba ponownie dokupić niezrealizowane do tej pory elementy szkolenia.

Pamiętaj że umówione z instruktorem jazdy możesz odwołać maksymalnie na 24 godziny przed zaplanowanym terminem, inaczej przepadają i trzeba będzie dokupywać jazdy doszkalające.