Kurs Eksternistyczny

Kurs eksternistyczny – czyli bez teorii!

Nie wszyscy potrzebują zajęć teoretycznych – niektórzy umiejętność prowadzenia auta mają we krwi, albo wystarczy im nauka we własnym zakresie na testach i ogólnodostępnych materiałach. Dla tych osób doskonałym rozwiązaniem jest kurs eksternistyczny, w którym nie ma żadnych zajęć teoretycznych.

Jest to najtańszy kurs w naszej ofercie. Materiały szkoleniowe musisz załatwić sobie sam/a np. wykupując dostęp do tej bazy testów.

Jak wygląda przebieg kursu eksternistycznego?

  • Zarezerwuj sobie miejsce na szkolenie wypełniając formularz rejestracyjny na kurs (jeżeli nie masz jeszcze numeru PKK zamiast niego wpisz cyfrę jeden). Żeby nie tracić czasu, zrób przelew 1-szej raty za kurs w wysokości 800 zł. konto mBank 78 1140 2004 0000 3702 7462 2688 w tytule podaj swoje „imię i nazwisko – kurs eksternistyczny”.
  • Jeżeli nie masz jeszcze PKK. Jak najszybciej zrób badania lekarskie do prawa jazdy.
  • Masz orzeczenie lekarskie i jedno zdjęcie, udaj się do swojego urzędu miasta, dzielnicy, gminy i wyrób Profil Kandydata na Kierowcę (bez tego nie możesz zapisać się na egzamin teoretyczny w WORD i rozpocząć jazd). Jeżeli nie skończyłeś/aś 18 lat (min.17 lat i 9 miesięcy) idź do urzędu z rodzicem, który wyrazi zgodę na udział w kursie.
  • Nauczyłeś/aś się teorii, zapisz się na państwowy egzamin teoretyczny w WORD przez Internet lub osobiście.
  • Teoria zdana! Świetnie, ponownie wypełnij formularz rejestracyjny, wpisz datę zdania egzaminu teoretycznego, a co najważniejsze swój numer PKK.
  • Dopłać najlepiej przelewem pozostałą część opłaty za kurs, jak tylko środki wpłyną na nasze konto wyślemy Ci telefon do instruktora z którym zrealizujesz 30 godzin jazd zakończonych egzaminem wewnętrznym praktycznym. Opłata w biurze tylko w czwartki po południu i soboty rano.
  • W trakcie jazd lub po ich zakończeniu zrób u nas zajęcia z pierwszej pomocy zapisy tutaj.
  • Na koniec zadzwoń do biura tel. 500322242 i umów się na oddanie karty zajęć + arkusza przebiegu egzaminu wewnętrznego. Poczekaj do 3 dni na informację przez SMS (email) o aktualizacji Twojego PKK i zapisz się na egzamin państwowy praktyczny w WORD np. przez Internet.

Ile czasu potrzebujesz na skończenie kursu eksternistycznego?

To zależy od tego jak sprawnie przejdziesz formalności: czyli zrobisz badania lekarskie, nauczysz się i zdasz egzamin teoretyczny w WORD. Również od tego jak jesteś dyspozycyjny/a jeżeli chodzi o jazdy, oraz od tego jak bardzo zajęty jest grafik jazd Twojego instruktora. W miesiącach letnich z pewnością będzie dużo trudniej umawiać się na jazdy niż np. zimą. Jazdy przeważnie udaje się zrealizować 1 do 3 miesięcy. Jeżeli musisz mieć prawo jazdy „na wczoraj” wybierz lepiej droższy kurs ekspresowy.

Pamiętaj że na skończenie kursu, masz maksymalnie 6 miesięcy. W tym czasie gwarantujemy możliwość odbycia wszystkich elementów szkolenia. Jeżeli z Twojej winy nie skończysz w tym czasie, niewykorzystane zajęcia przepadają, ale można je dokupić i kurs dokończyć.